Sahil yürüyüşü

Sahil yürüyüşü Arnavutköy
10 Nisan 2009 Cuma 13:24
Sabahın erken saatlerinde çıkılan sağlıklı yaşam yürüyüşleri ya da akşamüzeri ailece yapılan keyif gezintileri... Her ne şekilde olursa olsun sahiller, yürüyüşe meraklı olanların tercihi.

İstanbul`da sahilde yürüyüş yapmak istiyorsanız, Boğaz`ın en güzel manzaralarına sahip olan Arnavutköy-Bebek sahilini tercih edebilirsiniz.

Boğaz’da turlamanın tam zamanıdır.

Boğaz Gezisi
10 Nisan 2009 Cuma 13:17
Yaz da geldi, tatil de. Tatile gidenlere sözümüz yok ama, İstanbul´da kalanların haftasonları şehrin boğucu havasından sıyrılıp, biraz soluk almak hakları. Öyle saatlerce yol alıp, uzaklara gitmeye gerek yok.

Şehrin göbeğinde birkaç saatlik tatil yapmak mümkün. Boğaz sefaları başladı, duyurulur. Çoluk çocuk, ailece ya da dostlarla binin motorlara, şehir hattı vapurlarına, püfür püfür gezin Boğaz´ı. Üstelik dönüş saatinde trafik tıkandı derdi de yok.

Eylülist küçücüktür ama hep sıcacıktır.

Eylülist
10 Nisan 2009 Cuma 12:58
Kocaman müzisyenler ağırlar gerçek müziğe evsahipliği yapar. Işıklar karartılır müzik saati yaklaştığında, fonda cdden çalmakta olan şarkılar hayata gelir birden...

Her çalan söyleyen ruhunu koyar müziğine, üzerine de bir büyük sihirli dokunuş gelir, kubilayın sihridir bu... Kaç kişiyse müzik yapan ekip, eylülistte 1`dir. 1 kubilaydır, iyi ki ordadır, iyi ki eylülist vardır, iyi ki müzik vardır, iyi ki bize bulaşmıştır, iyi ki... (eksisozluk, piecesofchuichu) Ankara`dan sonra İstanbul`da hayatına devam eden Eylülist Müzik Kulübü, müziksiz yaşayamam diyenlerin adresi olmaya devam etmektedir.

Türkçe - Rumca karışık en sevilen şarkıların söylendiği Mimi´de muhteşem taverna programı var.

Mimi´de muhteşem taverna programı
10 Nisan 2009 Cuma 12:54
Mimi`de de Her akşamı Erol Esken ve gurubunun muhteşem taverna programı var. Sahneleri mükemmel, Türkçe - Rumca karışık en sevilen şarkılar söyleniyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde sırtaki ve zeybek eşliğinde tabak kırma showları geceye inanılmaz renk katıyor. Erol Esken Programı öncesinde Özlem sahne alıyor ve dillerden düşmeyen Yerli- Yabancı Pop şarkıları seslendiriyor.

Fix menü olarak çalışılıyor Menü inanılmaz leziz ve doyurucu. Sınırsız yerli içki ile birlikte gece sonunda cevizli ayva tatlısı ve meyve ikramı var. İlgilenenler için farklı bir eğlence. Ben Rumca bilmem sıkılırım diyenler için de yerinde gidip görülmesi gereken bir mekan.

İlginç Fransız ve İtalyan yemeklerinin sunulduğu restorant Coco Pazzo

Coco Pazzo-Arnavutkoy
10 Nisan 2009 Cuma 12:47
Restoran-bar olarak iki ayrı bölümden oluşan bu şık mekan, aslında Cenevizliler döneminden kalma bir tahıl deposu. Osmanlılar döneminde de mücevher deposu olarak kullanılmış bu tarihi mekan, tuğla ve taş örmelerin içinde loş aydınlatmalarla bezenmiş.

İlginç Fransız ve İtalyan yemeklerinin sunulduğu restoranda, menü her ay değiştiği gibi hafta sonları da sürpriz yemekler eklenebiliyor. Böfstrogonof, somonlu çıtır yufka, somonlu fettucini, semifredo en beğenilen Coco Pazzo yemekleri.

500 yıllık tarihi Ceneviz hamamı artık “One” adında yeni, orjinal ve tarz bir restoran-pub’a ev sahipliği yapıyor.

One Restoran-Pub
10 Nisan 2009 Cuma 12:42
Dünya mutfağından oluşan Türk damak tadına uygun ‘steak’ ağırlıklı menüsü, lezzetli başlangıçları ve ‘ a la minute’ makarnaları ile ‘One’ tamamıyla rafine lezzet prensibi ile hareket ediyor. Yani tazelik ve lezzetden asla ödün vermiyor Mekanın Avrupai yüzü, orjinal taştan mimarisine eklenen şık dekoratif detaylar ile iyice belirginleşiyor. Günün ve gecenin ritmine uygun olarak çalan popüler yabancı ve Türkçe müzikler ile ‘One’, adeta alıştığımız alaturka meyhane kavramını ‘modern pub’ konseptine taşıyor. Gecenin ilerleyen saatlerinde ise mekan, arka bölümdeki ‘pub’ kısmı ile müdavimlerini uzun gecelere hazırlıyor.

Arnavutköy´de ara sokaklardan birine saklanmış olan Müzeyyen.

Müzeyyen
10 Nisan 2009 Cuma 12:38
Müzeyyen, Arnavutköy´de ana cadde değil ara sokaklardan birine saklanmış. Her yerde yemeye alıştığımız mezelerden farklı olarak ahtapot yahni, piruşlu, kaşık salata gibi tatlar var. Ana yemek ise dana pirzola, mevsim balığı ve tavuk şiş olmak üzere üçe ayrılıyor. Mezeler cok leziz ama fiyatları yüksek ve porsiyonlar küçük. Fasıl yok, onun yerine eski nostaljik plaklar çalıyor.

Arnavutköy’de Keyifli Bir Balıkçı Meyhanesi.

Lipari
10 Nisan 2009 Cuma 12:24
Lipari, Arnavutköy’de Keyifli Bir Balıkçı Meyhanesi. Geçmişten gelen sıcak tatlarını bugüne taşıyan tarihi dokusu, yalıları, balıkçı restoranları ile İstanbul Boğazı’nın hem en keyifli hem de en şirin semtlerinden biridir Arnavutköy.

Şimdi Arnavutköy’ün sıcaklığını pekiştirecek, tadını artıracak, keyfine keyif katacak yepyeni bir mekan açıldı: “Lipari Keyifli Balıkçı Meyhanesi”. Arnavutköy’ün o sıcak dokusu ile adeta bütünleşen deniz manzaralı, eski, iki katlı bir binada, sıcacık atmosferi ile konuklarını ağırlamaya başlayan adı gibi keyifli bir balıkçı meyhanesi.

Arnavutköy´de Ege lezzeti sunan yepyeni ve boğaz manzaralı bir restoran.

Melengeç, Arnavutköy´de
10 Nisan 2009 Cuma 12:22
Melengeç, Arnavutköy´de Ege lezzeti sunan yepyeni ve boğaz manzaralı bir restoran. Mönüsü ağırlıklı Ege ve Akdeniz´in birbirinden leziz otlarından oluşan Melengeç´te Tire Köftesi ve Şahdutlu tatlısı, tanımayanların mutlaka tatması gereken lezzetlerden.
İçinde yaşadığınız şehir, dünyanın en önemli deniz yollarından birinin üzerindeyse, şehrin tadına en doyulmaz ve insanlar için en değerli manzarası doğal olarak boğaz kıyılarında oluyor. Bu eşsiz manzaranın keyfini sürerken bir de ülkenin en güzel lezzetleriyle buluşabilmek sahici bir şas oluyor. Arnavutköy´ün büyüleyici manzarasıyla, Ege´nin lezzetlerini birleştiren Melengeç, Arnavutköy vapur iskelesinin hemen karşısında ve her katının pencerelerinde paha biçilmez bir manzaraya sahip.

Bir İstanbul masalı, Arnavutköy! Arnavutköy Sosyal Tesisleri

Boğaza karşı eşsiz bir keyif
10 Nisan 2009 Cuma 12:03
Arnavutköy daha 16.yüzyılda İstanbul’un en ünlü mesire yerlerinden biriydi.O günden bugüne bu güzel semt hala Boğaz´ın canlı bir yaşam ve tarih köşesidir.
Boğaz’ın mavi sularını kucaklayan yalıları, arka sokakların tarih kokan ahşap evleri ve eşsiz boğaz manzarasıyla İstanbul’un en güzel noktalarından birinde bulunan tesisimiz, Arnavutköy’ ün tarihi dokusu ve büyüleyen boğaz manzarası eşliğinde konuklarını ağırlıyor.
  • 1
  • 2
  • [1/2]
 
 

3. Köprüye Hayır!
Köprü kirlilik, gürültü, yıkım demektir, Köprü altında yaşamak istemiyoruz, Egzoz gazında yaşamak istemiyoruz. Köprü değil, insanca yaşam, Ormanına, suyuna, mahallene sahip çık.

Köp-rü Möp-rü İstemiyoruz
´Bu Semt Arnavutköylüler Tarafından Koruma Altında´ Üçüncü Boğaz Köprüsü ilk iki köprüde olduğu gibi İstanbul’un trafik sorununu çözmeyecek.

Boğazlarda güvenlik alarmı
Denizcilik Müsteşarlığı, ilgili kurum ve kuruluşlara bir yazı göndererek, Türk boğazlarında olası her türlü terör eylemine karşı etkin önlemler almaları ve teyakkuz halinde bulunmalarını istedi.
 
 
 
Copyright © 2019 Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği 
Designed by IDS
TONER FİYATI