Boğazici Arnavutköylüler Derneği / Ziyeretci Defteri
İnternet sitemiz, Faaliyetlerimiz, Etkinlikler, Eylemler, Derneğimiz hakkındaki bütün görüşleriniz konularda ki düşünçelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Ziyaretci defterine yazarak görüş ve düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
   
İsim: 
Hüseyin YILDIRIM
Tarih: 
3 Haziran 2010 Perşembe 13:55
İli: 
On küsür yıldır düzenlenen ve artık gelenekselleşen Arnavutköy Şenliği bu sene 6 Haziran’da yapılacak.

Arnavutköy ahalisi tarafından tamamen sivil bir insiyatif dahilinde düzenlenen bu etkinlik, aynı zamanda Arnavutköy’e yapılması sürekli gündemde olan üçüncü köprü cinayetine karşı da bir eylem niteliği taşımaktadır.

Bunların yanı sıra; ne kadar el işi göz nuğru ararsanız orada bulabilirsiniz. Tam bir panayır hali yani. Sokak çalgıcıları, tezgahtarlar, dönerci, eskici…

Bu pazar İstanbul’un keyfini çıkarmak isteyenler, boğazın göbeğinde gerçekleşecek bu karnavalı kaçırmasın !

İsim: 
hasan sermet
Tarih: 
13 Temmuz 2009 Pazartesi 10:45
İli: 
İstanbul
Sayın dernek üyeleri,
ben arnavutköy´de doğmuş,gençliğini orada geçirmiş biri olarak bugünki Arnavutköyü utanarak ve sıkılarak arasıra ziyaret ediyorum.Utanmamın başlıca sebebi ana sayfanızda takdim etmekte olduğunuz Arnavutköyü koruyamamış olmamızdan kaynaklanmaktadır. Sıkılıyorum çünki gördüğüm
kargaşa,karmaşa ve seviye ne yazık ki tüm hatıralarımı
yaralıyor.Rıhtım boyunca sıralanmış o koca tekneler benim
o eski zarif sandallarımın asaletini gölgeliyor,birer görgüsüzlük abideleri olarak boğaz üzerinde leke olarak duruyorlar. Çabalarınızı takdirle karşılıyor,saygı duyuyorum ama,artık çabalarınız boşuna. Benim bildiğim o Arnavutköyü geri getirmeniz artık mümkün değil,tıpkı berber Niko´yu,balıkçı Taso´yu,aktar Manol´u,muhallebici Trifo´yu,milli sporcularımız Yalçın Granit,Gültekin Oytun,Ayhan,kaleci Turgut,Ekerbiçer ve
nicelerini geri getiremeyeğimiz gibi.
Tüm bunlara rağmen göstermekte olduğunuz çaba ve dirençten dolayı sizleri kutluyor ve bir gün o eski Arnavutköyü diriltmenizi temenni ediyorum.
İsim: 
Pınar Alkan Yarıkkaya
Tarih: 
17 Haziran 2009 Çarşamba 14:46
İli: 
Ankara
Derneğinizin çalışmalarının ve web sitesinin Türkiye´deki diğer sivil toplum kuruluşlarına özellikle de yerel derneklere örnek olmasını diler, tebrik ederim.
İsim: 
Enver soyisimsiz
Tarih: 
8 Haziran 2009 Pazartesi 02:33
İli: 
İstanbul
İstanbul nasıl anlatılır ki yaşamak lazım
Mesela arnavutköyden açmalısın pencerini
İskeleye yanaşan vapurun geç kalanlara
Çabuk olun diyen öttürüşünü duymalısın

Bir simit yemelisin kahvaltı niyetine
Çaylar tabi ki senden martılarla sohbette
Görmelisin koklamalısın yaşamalısın sahili
Balıkçılara kızmadan rastgele her şeye.

İstanbul şimdi başlıyor sana anlatmaya
Sağında ilk solunda ikinci ve son köprü
Karşında kuleli kabadayı şefkatiyle
İstanbul susuyor sen susuyorsun…
İsim: 
Ömer ÖZTÜRK
Tarih: 
10 Nisan 2009 Cuma 14:18
İli: 
İstanbul
Derneğinizin sitesini çok begendim. Sanırım yeni olduğu için İçerik konusunda daha tam olarak bilgiler girilmemiş. Genede hiç bir yerde bulunmayan bukadr bilgi ve Arnavutköy Resimleri çok başarılı. Böyle bir derli toplu siteyi biz Arnavutköylülere sunduğunuz için teşekkür ederim.
 
 

3. Köprüye Hayır!
Köprü kirlilik, gürültü, yıkım demektir, Köprü altında yaşamak istemiyoruz, Egzoz gazında yaşamak istemiyoruz. Köprü değil, insanca yaşam, Ormanına, suyuna, mahallene sahip çık.

Köp-rü Möp-rü İstemiyoruz
´Bu Semt Arnavutköylüler Tarafından Koruma Altında´ Üçüncü Boğaz Köprüsü ilk iki köprüde olduğu gibi İstanbul’un trafik sorununu çözmeyecek.

Boğazlarda güvenlik alarmı
Denizcilik Müsteşarlığı, ilgili kurum ve kuruluşlara bir yazı göndererek, Türk boğazlarında olası her türlü terör eylemine karşı etkin önlemler almaları ve teyakkuz halinde bulunmalarını istedi.
 
 
 
Copyright © 2019 Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği 
Designed by IDS
TONER FİYATI