16. Geleneksel Arnavutköy Şenliği 26 Mayıs 2013 Pazar Saat 12:00´de Satış(Kilise) Meydanı´nda

16. Geleneksel Arnavutköy Şenliği
21 Mayıs 2013 Salı 15:03
16 yıl önce 3. Köprüye karşı verdiğimiz mücadelenin ifadesi olarak başlayan şenliğimiz ‘rezidans’lı, ‘AVM’li ve ’kule’li bir tüketmeye karşı varlığını sürdürmeye çalışan mahallemizde gerçekleşecek. Her geçen gün bir parçasını daha yitirdiğimiz doğal ve kültürel kimliğimizi korumakta ve kaybedilenleri geri almakta kararlı olan kentlilere bir kez daha ev sahipliği yapacağız.

GELENEKSEL ARNAVUTKÖY ŞENLİĞİ 27 MAYIS 2012 PAZAR GÜNÜ SAAT 12:00’DE BAŞLIYOR!

27 Mayıs 2012 Pazar günü, saat 12:00’den itibaren sazlarımızla, sözlerimizle, danslarımızla tarihsel ve kültürel değerlerimize sahip çıktığımızı bir kez daha göstereceğiz
25 Mayıs 2012 Cuma 16:18
Güleryüzlü muhalefet ve yapıcı eleştiri geleneğimize sadık kalarak insanoğlunun hünerli elleri ve yaratıcı aklı ile oluşturduğu Arnavutköy’ü ve İstanbul’u korumaya, devam edeceğiz. Bu çabamızda sizi de yanımızda görmeyi diliyoruz.

SEMİNER

25 Ocak 2012 Çarşamba 11:43
ALZHEIMER NEDİR? HER UNUTKANLIK ALZHEIMER MİDİR?

YÜREKLERİMİZ VAN´DA...

KAZAKLARIMIZI,MONTLARIMIZI PAKETLERE YERLEŞTİRDİK... ELDEN ELE DOLAŞTIRIP ARAÇLARA YÜKLEDİK...DAYANIŞMA OLUP VAN´A DOĞRU YOLA ÇIKTILAR...
16 Kasım 2011 Çarşamba 11:44
KAZAKLARIMIZI,MONTLARIMIZI PAKETLERE YERLEŞTİRDİK... ELDEN ELE DOLAŞTIRIP ARAÇLARA YÜKLEDİK...DAYANIŞMA OLUP VAN´A DOĞRU YOLA ÇIKTILAR...

VAN’LA DAYANIŞMAYA!...

BUGÜN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK İÇİN ÇALIŞALIM.
24 Ekim 2011 Pazartesi 11:34
AĞIR KIŞ ŞARTLARININ DA DEVREYE GİRMESİYLE DEPREM BÖLGELERİNDE YAŞAMIN DAHA DA ZORLAŞACAĞINI UNUTMAYALIM.BUGÜN DEPREM BÖLGESİNE DESTEK İÇİN ÇALIŞALIM.

ARNAVUTKÖY´DE İTFAİYE BİRİMİ KURULUYOR.

Arnavutköy,Kireçhane Sokak´ta,itfaiye birimi yapım çalışmaları başladı.
29 Temmuz 2011 Cuma 13:45
Artık tarihi değeri yüksek olan evlerimizin korunması konusunda rahat bir nefes alacağız.

TAKVİM YAPRAKLARINDA ARNAVUTKÖY

Dostluğun bugüne nazaran daha önemli bir değer olduğu o günlerde, komşuluk müessesesi hangi din veya milletten olduğunuza aldırış etmez . Önemli olan paylaşılan bir yudum sıcak kahve veya güzel bir sözdür. Her gelenek paylaşılır, paylaştıkça keyfi yaşanır. Resimler gibi, hayatlar gibi.
10 Haziran 2011 Cuma 16:33
Arnavutköy konulu 2012 takviminin ve fotograf sergisinin çalışmalarına başlandı.

GELENEKSEL ARNAVUTKÖY ŞENLİĞİ

Şenlikte Hüsnü Arkan-Birsen Tezer ikilisi de sahne aldı.
30 Nisan 2011 Cumartesi 15:52
GELENEKSEL ARNAVUTKÖY ŞENLİĞİ
15 MAYIS 2011 PAZAR GÜNÜ GERÇEKLEŞTİ.

Arnavutköylüler´in semtlerine ve İstanbul´a sahip çıkma kararlılığı sürüyor.

26 Mayıs 2011 Perşembe 17:14
Arnavutköylüler´in semtlerine ve İstanbul´a sahip çıkma kararlılığı sürmektedir. Köprüler tuzağına düşmeyeceğiz. İnsanoğlunun hünerli elleriyle yarattığı tarihi ve kültürel varlıklarımızı korumaya devam edeceğiz.

Müzikbilimci ve eleştirmen Evin İlyasoğlu, Arnavutköy’deki okurlarıyla buluştu.

Evin İlyasoğlu,Teodora´nın Düşmanları adlı romanından okumalar yaptı.
7 Mart 2011 Pazartesi 13:22
Müzikbilimci ve eleştirmen Evin İlyasoğlu, 6 Mart 2011 Pazar günü, 3. Boğaz köprüsüne karşı bir semt girişimi olarak kurulan ‘Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği’ binasında gerçekleşen ilk ‘Edebiyat Okumaları’ etkinliğinde, Arnavutköy’deki çocukluk dönemini ele aldığı ´Teodora´nın Düşmanları´ adlı romanından bir seçki okudu, kitaplarını imzaladı ve arşiv fotoğraflarından bir sunum yaptı.
 
 

3. Köprüye Hayır!
Köprü kirlilik, gürültü, yıkım demektir, Köprü altında yaşamak istemiyoruz, Egzoz gazında yaşamak istemiyoruz. Köprü değil, insanca yaşam, Ormanına, suyuna, mahallene sahip çık.

Köp-rü Möp-rü İstemiyoruz
´Bu Semt Arnavutköylüler Tarafından Koruma Altında´ Üçüncü Boğaz Köprüsü ilk iki köprüde olduğu gibi İstanbul’un trafik sorununu çözmeyecek.

Boğazlarda güvenlik alarmı
Denizcilik Müsteşarlığı, ilgili kurum ve kuruluşlara bir yazı göndererek, Türk boğazlarında olası her türlü terör eylemine karşı etkin önlemler almaları ve teyakkuz halinde bulunmalarını istedi.
 
 
 
Copyright © 2019 Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği 
Designed by IDS
TONER FİYATI