Boğaz köprülerinden amaç ormanları arsalaştırmak / Hakkı Devrim / RADİKAL Gazetesi

Radikal
6 Haziran 2003 Cuma 15:28
Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Tüpgeçit ve Marmaray çalışmalarının ilerlediğini, yıl sonuna varmadan inşaatın başlayacağını söyledi; gerekli 1,5 milyar dolar, Japon kredisiyle karşılanacak. Çözüm Tüpgeçit´tir, yeni köprü kent içi ulaşıma hizmet etmez demekten, uzmanların dili damağı kurudu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı: Köprü değil, tüp geçit istiyoruz. / SELİM EFE ERDEM / RADİKAL Gazetesi

RADİKAL Gazetesi
6 Haziran 2003 Cuma 15:27
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı: Köprü değil, tüp geçit istiyoruz. 2010 yılında her yerde raylı sistem bulunacak. Hedef, 2023´te lider bir kent olmak

Mahalleme dokunma! / SEMA ÖĞÜNLÜ / RADİKAL Gazetesi

RADİKAL Gazetesi
6 Haziran 2003 Cuma 15:25
Arnavutköylüler´in 3. köprü savaşı sürüyor. Bugün Arnavutköy´de Köprüye Hayır panayırı var. Arnavutköy´ün Kalaycı Tahsin amcası. Arnavutköylüler bilinçli direnişlerini her alanda sürdürüyor. Kurukahveci Asadur amca ve eşi.

Arnavutköy halkı 3. köprünün ayakları altında ezilmek istemiyor. Bu nedenle Arnavutköylüler 4.5 yıldan bu yana harıl harıl çalışıyorlar, hem de isyanlarını bilinçli bir sivil toplum hareketine dönüştürebilmişler. Yaşadıkları mahalleyi koruma altına almışlar, buradan köprü geçirmeyeceğiz diyorlar, ´köprü möprü istemeyiz´ diyorlar

Tüp geçit korkusu aşılmalı / Dr. KENAN GÖÇER / RADİKAL Gazetesi

RADİKAL Gazetesi
5 Haziran 2003 Perşembe 15:22
İstanbul´un kuzeyi veya iki köprü arasından gececek yeni köprü, kent içi ulaşıma hizmet etmez. Tüp geçit hem trafiği rahatlatır hem de kentin dokusunda, üretime katkısında iyileştirme sağlar.

İstanbul Boğazı´nın üstüne yapılan iki köprü, kentin ulaşım sorununu çözmediği halde siyasi otorite üçüncüyü gündeme getiriyor. Uzmanlarsa sürekli raylı sistemi esas alan tüp geçit projelerini savunuyor. Şimdi tartışma üçüncü köprü yapımı etrafında sürüyor.

Köprüye ilk adım / SELİM EFE ERDEM / RADİKAL Gazetesi

RADİKAL Gazetesi
5 Haziran 2003 Perşembe 15:21
DPT, 3. köprü projesine İstanbul Büyükşehir Belediyesi koordinatörlüğünde yürütülmesi şartıyla onay verdi. Bu kararla belediye onaylamasa da Bayındırlık Bakanlığı projeyi ´resen´ başlatabilecek.

Köprü projesi hemen hazırlansa bile 2004 bütçesinden ödenek ayrılması için Yüksek Planlama Kurulu´nda kabul edilmesi gerekiyor.

3. Bogaz Köprüsü protesto edildi. / Vakit Gazetesi

Vakit Gazetesi
2 Haziran 2003 Pazartesi 15:18
Her geçen gün artan nüfusuyla birlikte ulasim sikintisi büyüyen Istanbul için
yapilmasi planlanan 3. Bogaz Köprüsü, protesto edildi. Yeni Bogaz köprüsünün Avrupa yakasi ayagi için düsünülen Arnavutköy sakinleri, köprü istemediklerini ifade etti.

Sabah Diyorki : Köprü kavgasi / Sabah Gazetesi

Sabah Gazetesi
1 Haziran 2003 Pazar 15:17
Köprü etme baska ihsan istemem Arnavutköy sakinleri 3´üncü Köprü projesine karsi 5 yildir sürdürdükleri örnek mücadelede, bugün bu slogan esliginde yeni bir ataga kalkiyor.

Konu sadece bir semtin sorunu degil. Sadece Istanbul´un sorunu da degil. Hepimizin, Türkiye´nin sorunu.

Arnavutköy´e köprü mü? / Erdoğan Şenay / Milliyet Gazetesi

Milliyet Gazetesi
30 Mayıs 2003 Cuma 15:16
Kara Kartal, 100. yılını zarif bir şampiyonlukla süsleyip, tüm taraftarlarını mutlu kıldıktan sonra, futbol adına yazılacaklar da biraz hafifleyecek demektir...
Mesela Arnavutköy üzerinden köprü uçurtmak isteyenlerin ayranı niçin kabardı bugünlerde dersiniz...

Boğaz’da üçüncü köprü istenmiyor / NTVMSNBC

NTVMSNBC
28 Nisan 2003 Pazartesi 15:15
Arnavutköy Semt Girişimi’nin sözcüsü Arif Akdağ, sadece Arnavutköy’de değil, Boğaz’ın herhangi bir yerinde yapılacak üçüncü köprüye karşı olduklarını söyledi.

28 Mayıs 2003— Akdağ, “Yüzde 3’lük bir transit geçiş için 7 milyar dolarlık bir köprü maliyeti söz konusu. Kısa bir zaman sonra ‘bu köprü trafiği rahatlamadı’ diyerek, dördüncü köprüyü de yapmak isteyecekler” diye konuştu.


“3. Köprüye Hayır” diyerek seslerini tüm Türkiye’ye duyuran Arnavutköy Semt Girişimi’nin sözcüsü Arif Akdağ, sadece Arnavutköy’de değil, Boğaz’ın herhangi bir yerinde yapılacak üçüncü köprüye karşı olduklarını söyledi.

ISTANBUL BOGAZI ICIN 3.KOPRU YAPILACAKTIR-BAKAN / REUTERS

REUTERS
15 Nisan 2003 Salı 15:11
ISTANBUL, 15 NISAN (REUTERS) - ULASTIRMA BAKANI BINALI YILDIRIM, ISTANBUL BOGAZININ DOKUSUNU BOZACAGI VE RANT SAGLAMA AMACI GUTTUGU GEREKCESIYLE CEVRECILERIN KARSI CIKTIGI 3. BOGAZ KOPRUSUNUN TRAFIK
SORUNUNUN COZUMU GEREKLI OLDUGUNU VE YAPILACAGINI SOYLEDI.
NEREDEYSE SON 10 YILDIR ZAMAN ZAMAN GUNDEME GELEN 3. KOPRU TARTISMALARI BAYINDIRLIK VE ISKAN BAKANLIGININ BU PROJEYI YENIDEN ELE ALMASIYLA YINE CEVRECILERIN TEPKISIYLE KARSILASTI.
 
 

3. Köprüye Hayır!
Köprü kirlilik, gürültü, yıkım demektir, Köprü altında yaşamak istemiyoruz, Egzoz gazında yaşamak istemiyoruz. Köprü değil, insanca yaşam, Ormanına, suyuna, mahallene sahip çık.

Köp-rü Möp-rü İstemiyoruz
´Bu Semt Arnavutköylüler Tarafından Koruma Altında´ Üçüncü Boğaz Köprüsü ilk iki köprüde olduğu gibi İstanbul’un trafik sorununu çözmeyecek.

Boğazlarda güvenlik alarmı
Denizcilik Müsteşarlığı, ilgili kurum ve kuruluşlara bir yazı göndererek, Türk boğazlarında olası her türlü terör eylemine karşı etkin önlemler almaları ve teyakkuz halinde bulunmalarını istedi.
 
 
 
Copyright © 2019 Boğaziçi Arnavutköylüler Derneği 
Designed by IDS
TONER FİYATI